Zrobiłem polską klawiaturę dla systemu Linux. Po co? Naliczyłem, że polskich klawiatur jest 16, nie licząc opartych o wzór amerykański (US), niemiecki (DE), czy brytyjski (GB). A jednak brakowało mi klawiatury spełniającej warunki normy PN87/PN97. Tak się składa, że od ponad 30 lat takiej używam na komputerze i tak bardzo przyzwyczaiłem się do tego układu, że pisanie w Linuksie było dla mnie niekomfortowe.
Teksty: Ryszard Pacer
W artykule „Wyznanie wiary ateisty” Dariusz Kot pisze: „Czy my, ateiści, nie podchodzilibyśmy z mniejszą furią do dysfunkcji Kościoła, gdybyśmy wzięli pod uwagę, jak słabo idzie nam remontowanie naszej własnej, świeckiej religii?”. W komentarzach wiele osób podważało tezę, jakoby ateizm był religią, tym bardziej wymagającą remontowania.
O komentarz w sprawie wtorkowych wyroków NSA poprosił mnie Miłosz Kluba, dziennikarz krakowskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”. Oto pytania, które mi zadano:
Dzisiaj w Naczelnym Sądzie Administracyjnym odbyło się sześć rozpraw kasacyjnych. Generalny Inspektor Danych Osobowych odwołał się od wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który stwierdził, że osoby należące do Kościoła Katolickiego nie mogą go opuścić.
W programie 3 Polskiego Radia podano, że brytyjscy naukowcy odkryli, iż język jakim mówimy determinuje w pewnym stopniu nasz światopogląd.